Kredyt konsolidacyjny online to remedium na zbyt duży chaos w spłacie zobowiązań. Zamiast kilka razy w miesiącu logować się do swojego banku, możemy połączyć wszystkie zobowiązania w jedno zbiorcze zobowiązanie. Dzięki temu unikniemy sytuacji, w której zapomnimy o płatności, a dodatkowo możemy je obniżyć. Kredyt konsolidacyjny online to oferta dostępna bez wychodzenia z domu. Wystarczy wypełnić wniosek i dopełnić wszelkie formalności przez Internet.
Czym jest kredyt konsolidacyjny?
Kredyt konsolidacyjny online to specjalny rodzaj kredytu, którego celem jest połączenie i spłata wszystkich zobowiązań, które mamy w jedno zbiorcze zobowiązanie. Dzięki temu zabiegowi możemy obniżyć miesięczne wydatki na spłatę zadłużenia. Możliwe jest to dzięki wydłużonemu okresowi kredytowania. Jest to dobre narzędzie w przypadku, gdy nasza sytuacja finansowa uległa pogorszeniu. Dużym atutem kredytu konsolidacyjnego online jest możliwość składania wniosku i dopełnienia niezbędnych formalności bez konieczności wychodzenia z domu.
Ponadto konsolidując zadłużenia, możemy samodzielnie wybrać, które długi chcemy spłacić. W ramach tego kredytu możemy połączyć spłatę kredytu gotówkowego, leasingu za samochód, zakupów na raty i pożyczki przez Internet. Nie będziemy musieli kilkukrotnie logować się do banku i zlecać wykonania kilku odrębnych przelewów. W obecnym pędzie życia o przeoczenie terminu spłaty rat nietrudno. Każde takie opóźnienie łączy się z nieprzyjemnymi konsekwencjami i dodatkowymi kosztami. Jak już wspomnieliśmy to również dobra forma na pozbycie się nadmiernego zadłużenia. Szczególnie jeśli nasza sytuacja finansowa się pogorszyła i brakuje nam środków na regularne wpłaty na konto wierzycieli.
Kto może skorzystać z kredytu konsolidacyjnego online?
Kredyt konsolidacyjny online to finansowe rozwiązanie przewidziane dla osób, które są przytłoczone swoim zadłużeniem i mają realne kłopoty ze spłatą swoich długów. Problem ten na ogół może wynikać z dwóch powodów.
Pierwszym jest fakt posiadania kilku zobowiązań w różnych instytucjach. W konsekwencji czego zapominamy o wykonaniu przelewu konkretnego dnia lub trudno nam odnaleźć umowę i nie wiemy, jakiej wysokości ratę należy spłacić. Kończy się na tym, że przelew robimy po terminie lub w za niskiej kwocie. Ponosimy wówczas dodatkowe koszty, które zamiast przybliżać nas do całkowitej spłaty zadłużenia, ciągle rosną.
Drugim najczęstszym powodem trudności związanych ze spłatą zobowiązań jest gorsza sytuacja materialna. Przeważnie wynika z utraty pracy lub zmiany warunków zatrudnienia, często jest również wynikiem choroby lub wypadku. Z drugiej strony nieraz to my sami wydajemy zbyt dużo pieniędzy w stosunku do swoich zarobków. Obecnie przy bardzo wysokiej inflacji, nietrudno o niedoszacowanie kosztów i powolne popadanie w zadłużenie. Dlatego warto regularnie i systematycznie prowadzić budżet domowy.
Będąc w jednej z dwóch wymienionych pozycji lub niejednokrotnie w obu na raz, zastanawiamy się, co możemy zrobić, by nie wpędzać się w jeszcze większe kłopoty. Ratunkiem z opresji może być właśnie konsolidacja zadłużenia.
Aby móc ubiegać się o kredyt konsolidacyjny online, a także stacjonarnie w siedzibie banku należy spełnić następujące kryteria:
- mieć 18. lat (choć czasami wymogiem jest ukończenie nawet 21. roku życia),
- mieć polskie obywatelstwo,
- mieć zdolność kredytową,
- dostarczyć dokumenty o obecnym stanie zadłużenia,
- przedstawić oświadczenie lub zaświadczenie o zarobkach i zatrudnieniu.
Często osobom korzystającym z konsolidacji proponowana jest dodatkowa gotówka, która wliczana jest do kredytu i rozłożona na raty. Otrzymane środki, można przeznaczyć na dowolny cel.
Jak wygląda proces wnioskowania o kredyt przez Internet?
Zanim wybierzemy konkretny bank lub inną firmę zajmującą się konsolidacją, warto skorzystać z rankingów kredytów konsolidacyjnych online. Wystarczy wpisać kwotę kredytu, która nas interesuje oraz okres, w którym chcemy spłacić zadłużenie. Otrzymane wyniki możemy zestawić ze sobą i wybrać najkorzystniejszą ofertę. Gdy zdecydujemy się na usługi konkretnej instytucji finansowej, możemy zacząć wypełniać wniosek na stronie internetowej wybranego banku lub bezpośrednio w rankingu.
Do wypełnienia wniosku potrzebne będą niezbędne dokumenty. Przede wszystkim jest to dowód osobisty, a także umowy zawarte z instytucjami finansowymi, które chcemy spłacić w toku konsolidacji. Ponadto zapewne potrzebne będzie zaświadczenie od pracodawcy dotyczące zajmowanego stanowiska, formy zatrudnienia i wysokości wynagrodzenia. Przy większych kredytach, a do takich należy kredyt konsolidacyjny, potrzebny będzie także wyciąg z historii operacji na rachunku bankowym.
Ponadto bank sprawdzi bazy informacji kredytowej i bazy dłużników. Osoby, które wiedzą, że zła historia kredytowa przekreśla ich szanse na kredyt, mogą spróbować skonsolidować zadłużenia na własną rękę, dzięki pożyczce z komornikiem. Jest to jednak działanie dość ryzykowne i warto wykonać je tylko wtedy, gdy mamy pewność, że pożyczone środki przeznaczymy w pełni na samodzielną konsolidację.
Po wypełnieniu wniosku, dopełnieniu wszelkich niezbędnych formalności pozostaje jeszcze weryfikacja tożsamości konsumenta. W związku z tym, że cały proces przyznania środków odbywa się online, bank wymaga potwierdzenia danych osobowych. Przeważnie polega to na rozmowie z konsultantem telefonicznym lub na wykonaniu przelewu weryfikującego na niewielką kwotę. Czynność ta nie jest konieczna, jeśli o kredyt konsolidacyjny ubiega się klient danego banku, korzystając z bankowości elektronicznej.
Jakie działania podejmuje bank przy kredycie konsolidacyjnym online?
Decydując się na kredyt konsolidacyjny przez Internet, warto wiedzieć, co dzieje się z naszymi poprzednimi zobowiązaniami. Podpisując umowę z bankiem, który skonsoliduje nasze zadłużenie, konieczne jest przedłożenie umów, jakie zawarliśmy z innymi instytucjami finansowymi. Dzięki temu bank będzie mógł spłacić nasze długi w tym za kredyt gotówkowy, pożyczkę przez Internet, czy sprzęt RTV na raty. Ważną informacją dla kredytobiorców jest fakt, że konsument nie otrzymuje gotówki na samodzielną spłatę zadłużenia, lecz robi to za niego bank. Od momentu podpisania umowy i otrzymania harmonogramu spłat, klient będzie spłacał tylko jedną ratę zamiast kilku wcześniejszych.
Alternatywa dla kredytu konsolidacyjnego przez Internet
Jeśli nie chcemy korzystać z usług banku i kredytu konsolidacyjnego online, a nasze zadłużenie nie jest wysokie, możemy samodzielnie przeprowadzić konsolidację. Najlepszą opcją jest wówczas skorzystanie z pożyczki na dowód. W takim wypadku sami spłacimy przed czasem swoje zadłużenie. Spłata zadłużenia przed terminem to dodatkowe oszczędności.
Pożyczka na dowód to zdecydowanie łatwiejszy i szybszy sposób na otrzymanie gotówki. Instytucje pożyczkowe mają nieco niższe wymagania wobec osób ubiegających się o finansowanie. Nie oznacza to jednak, że każdy i zawsze otrzyma pieniądze. W przypadku instytucji pozabankowych również sprawdzana jest wiarygodność kredytowa konsumenta i historia spłat poprzednich zobowiązań. Jeśli staramy się o wyższą kwotę, to badanie zdolności kredytowej będzie przeprowadzane bardziej wnikliwie. Instytucje pozabankowe raczej nie wymagają od konsumentów zaświadczenia od pracodawcy, jest więc to idealne rozwiązanie dla osób niechcących wtajemniczać przełożonych w swoje finansowe sprawy. Wybierając odpowiednią pożyczkę, warto skorzystać z rankingu pożyczek na raty, tak by wybrać najlepszą dla siebie opcję. Ponadto obecność firmy w rankingu gwarantuje konsumentom bezpieczeństwo. Firmy stosujące nieuczciwe praktyki nie pojawiają się w rankingach.