Ile pieniędzy otrzymam przy pożyczce pod zastaw auta?

Home » Ile pieniędzy otrzymam przy pożyczce pod zastaw auta?

Pożyczki pod zastaw auta mogą być dobrą opcją na zdobycie dodatkowych pieniędzy dla osób z niską zdolnością kredytową. Jeśli szukasz dodatkowego źródła finansowania i obawiasz się odrzucenia wniosku, zastanów się nad pożyczką pod zastaw auta. Czym ona jest i na jakich zasadach jest udzielana? Przeczytaj nasz artykuł, w którym opiszemy najważniejsze aspekty pożyczki pod zastaw pojazdu.

Ranking polecanych pożyczek
Maksymalna oferowana kwota to
255 500 PLN
na 24 miesiące
4.8
Zobacz nasze zasady oceny
Nasze zasady oceny

Oceniamy na podstawie doświadczeń własnych oraz oceny klientów firmy.
Maksymalna oferowana kwota to
200 000 PLN
na 96 miesięcy
4.5
Zobacz nasze zasady oceny
Nasze zasady oceny

Oceniamy na podstawie doświadczeń własnych oraz oceny klientów firmy.
Maksymalna oferowana kwota to
200 000 PLN
na 120 miesięcy
4.5
Zobacz nasze zasady oceny
Nasze zasady oceny

Oceniamy na podstawie doświadczeń własnych oraz oceny klientów firmy.

Pożyczki pod zastaw auta – wprowadzenie

Jeśli znalazłeś się w sytuacji, w której niezwłocznie potrzebujesz dodatkowej gotówki, to dobrze trafiłeś. W tym artykule opisujemy, czym jest pożyczka pod zastaw samochodu. Dlaczego jest ona dobrym wyjściem z sytuacji? Przeważnie banki, jak i większość firm pożyczkowych przy udzielaniu finansowania sprawdza wnioskodawcę pod wieloma kątami. W ten sposób dba nie tylko o własny interes, jak głównie podejrzewają pożyczkobiorcy, ale również o bezpieczeństwo konsumenta.

Każdy, kto chce otrzymać pożyczkę sięgająca wyższej kwoty, musi mieć odpowiednią zdolność kredytową, w przeciwnym razie jest narażony na zadłużenie się. Nie jest to korzystne zjawisko zarówno dla klienta, jak i dla pożyczkodawcy. W przypadku pożyczki pod zastaw auta możesz otrzymać środki, na których tak ci zależy. Możliwe, że właśnie ta pożyczka pozwoli ci rozwiązać trudną sytuację, w której się znalazłeś i nie będziesz miał problemów z jej spłatą. W przeciwnym razie dług zostanie pokryty ze sprzedaży twojego auta, co wbrew pozorom może okazać się korzystniejsze, niż zadłużenie się. Brak spłaty zobowiązań niesie za sobą nieprzyjemne konsekwencje.

Pożyczki pod zastaw auta – czym są?

Pożyczka pod zastaw samochodu z firmy pozabankowej jest zobowiązaniem, które jest dużo korzystniejsze niż np. pożyczka w lombardzie. Główna różnica polega na tym, że nadal będziesz mógł jeździć swoim samochodem. Gdy zastawisz jakąś cenną rzecz w lombardzie, to jest to równoznaczne z jej pozostawieniem i wyłączeniem z użytkowania. Pożyczki pod zastaw auta to dogodne rozwiązanie w szczególności, jeśli samochód jest ci niezbędny do wykonywania pracy zarobkowej (dostawca, taksówkarz). Ponadto pożyczka pod zastaw auta jest bezpieczniejsza niż pożyczka pod zastaw nieruchomości. W razie trudności ze spłatą nie pozostaniesz bez mieszkania lub domu.

Jeśli zdecydujesz się na zastaw samochodu, możesz otrzymać środki w wysokości od 60 do nawet 85 procent wartości zastawionego pojazdu. Dodatkowym atutem może być fakt, że pożyczkodawca prawdopodobnie nie będzie sprawdzał baz informacji kredytowej, czy gospodarczej, takiej jak BIK, czy KRD. Mało tego, gotówkę możesz otrzymać nawet wówczas, gdy twoje konto zajęte jest przez komornika.

Jak wnioskować o pożyczkę pod zastaw?

Składanie wniosku o pożyczkę pod zastaw auta niewiele różni się od wniosku o standardową pożyczkę składanego przez Internet. W pierwszej kolejności musisz podać swoje dane osobowe, w tym imię, nazwisko, numer i serie dowodu osobistego, numer PESEL, a także adres e-mail i numer teflonu. Kolejna część to podanie szczegółów dotyczących pojazdu, który chcesz zastawić (w tym marka, model, rocznik, numer rejestracyjny, numer VIN itd.). Po dokonaniu tych formalności wniosek zostanie przyznany. W kolejnym kroku skontaktuje się z tobą doradca pożyczkowy. Czas oczekiwania może potrwać do 24 godzin.

Pożyczki pod zastaw auta

Umowa pożyczki pod zastaw auta

Choć procedura na pierwszy rzut oka może ci się wydawać dość skomplikowana, to w rzeczywistości jest dużo prostsza. Po rozpatrzeniu wniosku firma pożyczkowa dostarczy ci trzy rodzaje dokumentów, które będziesz musiał wypełnić.

Umowa pożyczki wygląda niemal identycznie jak w przypadku zwykłej pożyczki.

Drugim dokumentem jest umowa przewłaszczenia samochodu, czyli pożyczkodawca przenosi prawo do własności pojazdu na pożyczkodawcę. Nowym właścicielem samochodu jest wierzyciel (pożyczkodawca). Z chwilą podpisania umowy firma pożyczkowa staje się w 51% właścicielem samochodu. Jeśli spłacisz swoje zobowiązanie bez problemu, pożyczkodawca wykona odwrotną operację, czyli przeniesie własność samochodu na byłego dłużnika (pożyczkobiorcę).

Trzecim dokumentem jest pełnomocnictwo, które upoważnia pożyczkodawcę do wpisania siebie jak współwłaściciela pojazdu.

Cała operacja nie jest skomplikowana, a daje możliwość pozyskania gotówki osobom, które ze względu na niewystarczającą zdolność kredytową lub nie najlepszą historię spłaty zobowiązań nie mogą otrzymać kredytu gotówkowego w banku. Ponadto to również rozwiązanie dla osób, które chcą uzyskać większą kwotę, ale przy pożyczce na raty nie jest to możliwe tak jak w przypadku pożyczki pod zastaw.

Jakie warunki trzeba spełnić?

Wiesz już, czym jest pożyczka pod zastaw i jak przebiega składanie wniosku. Pewnie zastanawiasz się, jakie warunki musisz spełnić, żeby otrzymać finansowanie? Pomimo tego, że pożyczkodawcy nie wymagają szeregu dokumentów, tak jak w przypadku kredytu z banku, to jednak nadal musisz spełniać pewne wymogi.

Wymogi stawiane pożyczkobiorcom:

  • Pełnoletność,
  • Pełna zdolność do czynności prawnych,
  • Ważny dowód osobisty,
  • Pożyczkobiorca musi być właścicielem zastawionego pojazdu.

Ponadto, jeśli ubiegasz się o pożyczkę pod zastaw auta, musisz wiedzieć, że wytyczne dotyczą również samochodu:

  • Auto nie może mieć więcej niż 12 – 13 lat,
  • Nie powinno być uszkodzone.

Musisz również przedstawić poniższe dokumenty:

  • Dowód rejestracyjny z ważnym przeglądem,
  • Opłacone ubezpieczenie OC, a przy wyższych kwotach Autocasco,
  • Karta pojazdu – jeśli została wydana.

Ile może wynosić pożyczka pod zastaw samochodu?

Pożyczka pod zastaw auta może wynosić całkiem sporo, w przypadku, gdy samochód jest stosunkowo nowy. Pożyczka może wynieść kwotę stanowiącą równowartość od 60 do 80, a czasem nawet 85 procent wartości zastawianego samochodu. Ważny jest również stan techniczny pojazdu, który można potwierdzić serwisowaniem w autoryzowanych punktach.

Czy można wziąć pożyczkę pod zastaw leasingowanego auta?

Jeśli jesteś posiadaczem samochodu w tzw. leasingu i jesteś osobą prywatną, to nie możesz skorzystać z pożyczki pod zastaw. Wywodzi się to głównie z zapisów umowy leasingowej, z której wynika, że nie jesteś właścicielem pojazdu, jest nim przeważnie bank.

W innej sytuacji są osoby prowadzące działalność lub spółki, które mogą sprzedać samochód firmie leasingowej i tym samym otrzymać pożyczkę leasingową, będącą formą kredytu udzielanego pod zastaw samochodu.

Podsumowanie

Pożyczka pod zastaw auta może być świetnym rozwiązaniem, jeśli nie chcesz, bądź nie możesz skorzystać z kredytu lub pożyczki online na raty. Nie dość, że nie będziesz musiał przechodzić stresującej weryfikacji zdolności kredytowej i sprawdzania baz informacji kredytowej i gospodarczej, takich jak BIK, KRD, Erif, czy BIG InfoMonitor. To w dodatku nie musisz dostarczać zaświadczenia o dochodach od pracodawcy. To dla niektórych dość istotna kwestia, by nie powiadamiać przełożonego i swoich finansowych działaniach.

Pamiętaj jednak o tym, żeby dobrze oszacować swoje możliwości. Stawka jest dość wysoka, szczególnie gdy samochód jest ci potrzebny, do wykonywania pracy zarobkowej. Zanim skorzystasz z pożyczki dokładnie oblicz, jakiej wysokości ratę jesteś w stanie spłacać przez najbliższe kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt miesięcy. W celu kontrolowania swojej sytuacji finansowej, zaleca się prowadzenie budżetu domowego.

Nowe firmy
Kredyt gotówkowy do 200 000 zł
Pożyczka gotówkowa do 150 000 zł
Pożyczka gotówkowa do 200 000 zł
Pożyczka gotówkowa do 250 000 zł
Pożyczka gotówkowa do 200 000 zł