Pożyczka dla bezrobotnych? Czy to możliwe?

Home » Pożyczka dla bezrobotnych? Czy to możliwe?

Pożyczka dla bezrobotnych? Zastanawiasz się, czy to możliwe? Otrzymanie kredytu w banku bez posiadania dochodu jest wykluczone. Jednak instytucje pozabankowe wychodzą naprzeciw każdej trudnej sytuacji, która dotyka konsumenta. W momencie utraty pracy można bardzo szybko doprowadzić się do znacznego zadłużenia. Jednym z powodów może być np. brak spłaty kredytu hipotecznego, którego raty w obecnej chwili drastycznie wzrosły. Niekiedy jedynym wyjściem z sytuacji jest posiłkowanie się środkami pochodzącymi z pożyczki. Na jakiej zasadzie udzielane jest finansowanie?

Pożyczka dla bezrobotnych – czym jest?

Pożyczkę dla bezrobotnych możesz zaciągnąć w instytucji pozabankowej. Dzięki temu, że firmy pożyczkowe nie podlegają pod Komisję Nadzoru Finansowego, mają częściową możliwość udzielania wsparcia finansowego na własnych zasadach. Jedną z nich jest samodzielne – w obrębie własnej firmy, kształtowanie wymagań względem pożyczkobiorców. Dlatego też możesz się spotkać z pożyczkami online bez weryfikacji, pożyczkami z komornikiem, czy z omawianą pożyczką dla bezrobotnych. Oczywiście istnieją również wymagania, które bez wyjątku zawsze muszą być spełnione.

Jeśli zastanawiasz się, jakie wymogi zawsze muszą być spełnione, to wymienimy je dla ciebie:

  • Pełnoletność – jest wymogiem koniecznym, ponieważ dopiero po ukończeniu 18. roku życia otrzymuje się pełną zdolność do czynności prawnych. Dzięki niej możesz podpisywać umowę we własnym imieniu. Niekiedy pożyczkodawcy udzielają wsparcia osobom, które ukończyły 21, a nawet 23. rok życia.
  • Polskie obywatelstwo – aby otrzymać pożyczkę, musisz być obywatelem RP.
  • Zamieszkanie na terytorium RP – zamieszkanie na terenie Polski, jest również wymogiem koniecznym. Wielu konsumentów pyta o to, czy mogą otrzymać pożyczkę, jeśli nie mieszkają i nie zarabiają w Polsce. Nie jest to jednak możliwe.
  • Aktualny dowód osobisty – podstawowym dokumentem tożsamości w naszym kraju jest Dowód osobisty i Paszport. Jeśli starasz się o pożyczkę, musisz mieć aktualny dowód. Bez niego otrzymanie pożyczki będzie niemożliwe.
  • Zdolność kredytowa – w zależności od rodzaju pożyczki i kwoty, o którą wnioskujesz, musisz wykazać się zdolnością kredytową, czyli możliwością spłaty zobowiązania.
  • Historia kredytowa – od tego, czy otrzymasz pożyczkę, zależy również, jak w przeszłości radziłeś sobie z zadłużeniem.

W przypadku pożyczki dla bezrobotnych badanie zdolności kredytowej przebiega nico inaczej. Często pożyczkodawcy akceptują trudną sytuację, w której się znalazłeś, dlatego nawet w tak ciężkiej chwili możesz liczyć na wsparcie.

Pożyczka dla bezrobotnych

Na jakiej zasadzie udzielana jest pożyczka dla bezrobotnych?

Firmy z sektora pozabankowego mogą udzielać finansowania na podstawie różnych źródeł dochodu. Często bywa tak, że pomimo tego, że straciłeś pracę, masz również inne dochody. Będą one respektowane przez pożyczkodawcę. Mogą to być umowy zlecenia lub umowy o dzieło – nawet jeśli wypłatę otrzymujesz nieregularnie. Ponadto liczą się nawet wpływy ze świadczeń socjalnych, w tym 500+, alimenty, a nawet praca bez umowy tzw. na czarno. Proces wnioskowania jest na tyle nieskomplikowany, że pożyczkę możesz otrzymać w 15 minut. Twoją zdolność kredytową (nawet niską) możesz potwierdzić, przedstawiając historię operacji na rachunku bankowym.

Posumowanie

Jeśli znalazłeś się w trudnej sytuacji i nie masz stałego źródła dochodu, możesz skorzystać z pożyczki dla bezrobotnych lub z kredytu dla zadłużonych. Pamiętaj, aby pomimo otrzymania pożyczki starać się jak najszybciej znaleźć źródło dochodu. Oczywiście znalezienie stałej pracy jest dość trudne, warto jednak imać się nawet drobnych prac. To ważne, by nie zadłużać się coraz bardziej.

Ranking polecanych pożyczek
Maksymalna oferwana kwota to
25 000 PLN
na 42 miesiące
4.8
Zobacz nasze zasady oceny
Nasze zasady oceny

Ocena naszych ekspertów jest subiektywna. Zachęcamy do uwzględnienia także innych czynników przy wyborze oferty.
Maksymalna oferowana kwota to
30 000 PLN
do 48 miesięcy
4.5
Zobacz nasze zasady oceny
Nasze zasady oceny

Ocena naszych ekspertów jest subiektywna. Zachęcamy do uwzględnienia także innych czynników przy wyborze oferty.
Maksymalna oferowana kwota to
150 000 PLN
na 120 miesięcy
4.5
Zobacz nasze zasady oceny
Nasze zasady oceny

Ocena naszych ekspertów jest subiektywna. Zachęcamy do uwzględnienia także innych czynników przy wyborze oferty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nowe firmy
Kredyt gotówkowy do 200 000 zł
Pożyczka gotówkowa do 150 000 zł
Pożyczka gotówkowa do 240 000 zł
Pożyczka gotówkowa do 250 000 zł
Pożyczka gotówkowa do 240 000 zł