Jak bezpłatnie sprawdzić BIK?

Home » Jak bezpłatnie sprawdzić BIK?

Zastanawiasz się jak bezpłatnie sprawdzić BIK? Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się, jakie kroki musisz wykonać, by sprawdzić, jak wygląda raport na twój temat w jednym z najpopularniejszych biur informacji kredytowej.

Czym jest BIK?

Biuro Informacji Kredytowej to instytucja, która powstała w 1997 roku na wniosek Związku Banków Polskich w porozumieniu z komercyjnymi bankami. Nadrzędnym celem BIK jest gromadzenie i przetwarzanie informacji na temat spłaty zobowiązań konsumentów. BIK powstał w celu informowania instytucji finansowych na temat przebiegu spłat zobowiązań finansowych. Skoro chcesz sprawdzić, co na twój temat widnieje w raporcie z pewnością, wiesz, że informacje o zdolności i historii kredytowej przekazywane są instytucjom, z których usług chcesz skorzystać.

Jak bezpłatnie sprawdzić BIK – zdolność i historia kredytowa

Zanim złożysz wniosek do instytucji finansowej po dodatkowe środki, warto samodzielnie skontrolować, jak kształtuje się twoja sytuacja i czy ewentualnie możesz ją poprawić. To szczególnie ważne, gdy starasz się o większą kwotę pożyczki lub kredytu. Historia kredytowa to jeden z elementów wchodzących w skład badania zdolności kredytowej. Jeśli chcesz ją polepszyć, przeczytaj również artykuł o tym, jak poprawić swoją zdolność kredytową?

Jak bezpłatnie sprawdzić BIK

Jak bezpłatnie sprawdzić BIK?

Jeśli chcesz wygenerować raport na swój temat, w pierwszej kolejności musisz założyć konto użytkownika i przejść weryfikację tożsamości ze względu na wrażliwe dane, jakimi operuje BIK.

  1. Wejdź na portal internetowy www.bik.pl, kliknij prawy górny róg niebieskie okienko „załóż konto”.
  2. Zakładając konto, będziesz musiał podać takie dane jak: imię nazwisko, numer PESEL, adres, numer i seria dowodu tożsamości. Będziesz musiał również podpisać stosowne zgody, dzięki którym będziesz mógł założyć konto.
  3. W kolejnym kroku musisz potwierdzić swoją tożsamość przez jedną z wybranych metod. Do dyspozycji masz: wysłanie skanu dowodu osobistego, podpis elektroniczny, przelew weryfikacyjny lub wysłanie listem poleconym ksero dokumentu.
  4. W momencie, gdy twoja tożsamość zostanie potwierdzona, na podany adres e-mail otrzymasz link aktywacyjny. Gdy klikniesz link, SMS- em otrzymasz kod autoryzacyjny do linku. Po wpisaniu kodu autoryzacyjnego konto zostanie utworzone.
  5. Teraz ustal hasło i przejdź do okienka „zaloguj”
  6. Gdy zalogujesz się na swoje konto użytkownika, możesz złożyć wniosek o darmowy raport, który przysługuje ci raz w roku.

Raport BIK

Na raport w bezpłatnej wersji zapewne będziesz musiał poczekać dłużej niż w przypadku wersji płatnej. W bezpłatnym rapaporcie widnieją podstawowe informacje o aktualnych i spłaconych przez ciebie zobowiązaniach. Ten rodzaj raportu jest wersją okrojoną w porównaniu z wersją płatną, której koszt wynosi 39 złotych. Wersja płatna zawiera również: weryfikację historii kredytowej, dane o aktualnym zadłużeniu, informacje o upadłości konsumenckiej, dostęp do oceny punktowej oraz wskaźnika sytuacji finansowej, a także dane o zapytaniach składanych do bazy BIK. Jak mogłeś zauważyć, płatny raport dostarcza obszerny wachlarz danych na twój temat. Dzięki niemu z łatwością możesz oszacować swoje szanse na zewnętrzne finansowanie.

Jak bezpłatnie sprawdzić BIK? Podsumowanie

Jeśli dysponujesz środkami finansowymi, warto wydać kilka złotych, by dowiedzieć się nieco więcej. Szczególnie jeśli chcesz otrzymać pożyczkę na raty, przy której niekiedy wymagana jest wyższa zdolność kredytowa. Podobnie sytuacja wygląda, jeśli znalazłeś ofertę darmowych pożyczek. Jeśli nie wiesz, gdzie znaleźć najlepsze pożyczki sprawdź nasz ranking pożyczek na raty i ranking darmowych pożyczek. To niezawodne źródło informacji o najlepszych ofertach na rynku pozabankowym.

Ranking polecanych pożyczek
Maksymalna oferwana kwota to
25 000 PLN
na 36 miesięcy
4.8
Zobacz nasze zasady oceny
Nasze zasady oceny

Oceniamy na podstawie doświadczeń własnych oraz oceny klientów firmy.
Maksymalna oferowana kwota to
60 000 PLN
na 96 miesięcy
4.5
Zobacz nasze zasady oceny
Nasze zasady oceny

Oceniamy na podstawie doświadczeń własnych oraz oceny klientów firmy.
Maksymalna oferowana kwota to
20 000 PLN
do 48 miesięcy
4.5
Zobacz nasze zasady oceny
Nasze zasady oceny

Oceniamy na podstawie doświadczeń własnych oraz oceny klientów firmy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nowe firmy
Kredyt gotówkowy do 200 000 zł
Pożyczka gotówkowa do 60 000 zł
Pożyczka gotówkowa do 200 000 zł
Pożyczka gotówkowa do 250 000 zł
Pożyczka gotówkowa do 200 000 zł